ALIMENTY A 500+

autor: #POJEJSTRONIE
2 minuty ⤵️ – czas czytania

Droga Czytelniczko, pamiętaj o tym, że aby otrzymać 500 plus nawet na drugie dziecko, to gdy jesteś samodzielną mamą musisz mieć zasądzone alimenty od ojca dziecka.

Myślę, że wiedza ta jest szczególnie ważna dla mam, które dopiero stają się samodzielne i zaczynają odnajdywać się w nowej sytuacji…Alimenty na dziecko powinnaś unormować (sądownie!) w pierwszej kolejności. Nawet jak nie dojrzałaś jeszcze do decyzji o rozwodzie…Przygotowanie dobrego i skutecznego pozwu trwa. Tak samo trwa oczekiwanie na termin wyznaczony przez Sąd i samo jego orzekanie w sprawie.

Aby przyspieszyć uzyskanie alimentów od drugiego rodzica pamiętaj o wystąpieniu z wnioskiem o zabezpieczenie świadczeń alimentacyjnych na czas procesu!

Dzięki temu w ciągu około jednego miesiąca uzyskasz postanowienie Sądu, na mocy którego drugi rodzic będzie musiał płacić określone alimenty, a także ten dokument uprawni Cię do uzyskania świadczenia 500 plus. Nie będziesz musiała czekać do końca sprawy czy to o alimenty czy o rozwód, które potrafią trwać bardzo długo (dużo zależy od stanowisk stron!).

Aaaa jeśli zgadzacie się z ojcem dziecka co do kwoty alimentów to możecie zawrzeć ugodę sądową w tym zakresie.

Podzielcie się tą wskazówką z innymi paniami, którym ta wiedza może pomóc w przyszłości 👍.

—————————–

Czy wiecie o co chodzi z zabezpieczaniem alimentów przed Sądem? Jak było w Twoim przypadku?

Czy przy wypłacie 500 plus urząd wymagał sądowego orzeczenia dot. alimentów na Twoje dziecko? Ciekawy jestem praktyki w tym zakresie w Twoim miejscu zamieszkania.

Pełny artykuł

Jeśli chcesz włączyć się do dyskusji, zapraszamy na nasze SM: Facebook, Instagram, LinkedIn. 🙂💐👍

Możesz również polubić

Napisz komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.