PILNE! UWAGA! POSZUKIWANY 5 LETNI CHŁOPIEC, JEGO OJCIEC PRAWDOPODOBNIE POPEŁNIŁ SAMOBÓJSTWO RZUCAJĄC SIĘ POD POCIĄG

autor: #POJEJSTRONIE
3 minuty ⤵️ – czas czytania

„Mazowsze: Poszukiwany 5-letni Dawid Żukowski

Policja poszukuje pięcioletniego Dawida Żukowskiego, zamieszkałego w Grodzisku Mazowieckim. Jak podają służby, wczoraj około 17.00 ojciec zabrał chłopca z domu i odjechał w nieznanym kierunku. Po czterech godzinach, przed 21.00 policjanci dostali zgłoszenie, że ojciec 5-latka nie żyje. Do tej pory nie jest znane miejsce pobytu dziecka”

„Matka Dawida zgłosiła jego zaginięcie około północy. Chłopiec wyjechał z domu w nieznanym kierunku z ojcem, 32-letnim mieszkańcem Grodziska Mazowieckiego, około godz. 17.00. Pięciolatek był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena (czerwonej wyścigówki z bajki „Auta”).”„Poszukiwana szara Skoda Fabia. Policja apeluje o kontakt do wszystkich, którzy widzieli szarą skodę fabię o numerach rejestracyjnych WGM 01K9. Na miejscu pasażera od strony kierowcy na szybie znajduje się zasłona przeciwsłoneczna z logo Zyzgazka McQuinna.

Samochód ten został odnaleziony, ale dla policji istotna jest informacja, którędy się przemieszczał. „Dla nas bardzo ważna informacja dotyczy samego pojazdu bez względu na to, czy znajdował się on w ruchu, czy też był pozostawiony na parkingu” – wyjaśnił rzecznik Komendy Stołecznej Policji, kom. Sylwester Marczak z KSP.

Według policji wszystko wskazuje na to, że 5-letni Dawid jest w okolicach Grodziska Mazowieckiego lub warszawskiego Okęcia.”

„Poszukiwania mają trwać m.in. w rejonie Okęcia, gdzie ojciec dziecka miał zabrać chłopca, by pokazać mu lądujące i startujące samoloty, po czym prawdopodobnie wrócił do Grodziska. Te same źródła zaznaczają, że w sprawie należy się liczyć z każdą możliwą opcją, również z tym, że dziecko może już nie żyć

.Jak dowiedział się PAP w Grodzisku Mazowieckim, w mieszkaniu, z którego w środę ojciec zabrał syna, pojawili się technicy z wydziału kryminalistycznego.”

„Ojciec nie żyje. Informację o śmierci mężczyzny policja w Grodzisku Mazowieckim otrzymała o godz. 20.52. Mężczyzna został śmiertelnie potrącony na torach kolejowych. Wstępne ustalenia wskazują na próbę samobójczą ojca – powiedział w rozmowie z TVN24 przedstawiciel policji.

„Cały czas szukamy dziecka. To jest dla nas najważniejsze. Dziecko może być bez opieki, może potrzebować pomocy. Dlatego prosimy wszystkie osoby, które znają miejsce pobytu dziecka, o pilną informację” – apeluje asp. szt. Katarzyna Zych z komendy Grodzisku Mazowieckim. Policja apeluje o pomoc w odnalezieniu Dawida. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również dzwonić do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.””Rodzinny konflikt. Rodzice chłopca nie mieszkali razem. Według informacji RMF FM, konflikt rodzinny może być znaczącym tłem tej historii.

Pełnomocnik matki Dawida kilka dni temu powiadomił śledczych o tym, że mężczyzna stosował przemoc wobec kobiety. Pismo w tej sprawie wpłynęło do policji we wtorek.

Z nieoficjalnych informacji dziennikarza RMF FM wynika, że ojciec dziecka – zanim rzucił się pod pociąg – kontaktował się z matką 5-latka. Wysłał jej wiadomość.

”Bardzo smutna historia… 😩Mam nadzieję, że skończy się dobrze i chłopiec się odnajdzie.❗️

Proszę Was abyście dali znać o poszukiwaniach rodzinie i Waszym znajomym.

Może ktoś coś wie, albo widział chłopca…Sprawa jest bardzo pilna, wszystko wydarzyło się wczoraj – 10 lipca!

——————————————-

I jeszcze apel ode mnie…

❗️BARDZO WAŻNE! W sytuacji konfliktu okołorozstaniowego, jeśli pojawiają się groźby dot. uprowadzenia lub życia Waszych dzieci lub Waszego to jak najszybciej zgłaszajcie to na Policję i do Sądu!

W takich sytuacjach można starać się o zakaz kontaktów grożącego rodzica z dziećmi!

Kolejna ważna kwestia, którą powinniście uregulować od razu po rozstaniu to ustalenie miejsca zamieszkania dziecka przy Was.

W przeciwnym wypadku, jeśli druga strona ma pełne prawa rodzicielskie to może przetrzymywać dziecko u siebie bez Waszej zgody, a jak udacie się na Policję to usłyszycie, że najpierw musicie uregulować przed sądem miejsce zamieszkania dziecka i Policja nie może nic zrobić.

A to uregulowanie sądowe trwa trochę czasu…Znam takie przypadki, że dziecko było przetrzymywane wbrew woli swojej i drugiego rodzica kilka miesięcy…Temat jest bardzo ważny, a często pomijany.

Więcej na ten temat napiszę na moim blogu, który niedługo powinien ruszyć – bądźcie czujni – informacja pojawi się na moim FB.

Jeśli są tematy, które Was interesują to wpisujcie je w komentarzu do posta! 👩‍💻👨‍💻

Pełny artykuł

Jeśli chcesz włączyć się do dyskusji, zapraszamy na nasze SM: Facebook, Instagram, LinkedIn. 🙂💐👍

Możesz również polubić

Napisz komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.