PLASOTA W WP

autor: #POJEJSTRONIE
4 minuty ⤵️ – czas czytania

Dzień dobry! 😊

„(…)Jak pokazują badania opublikowane w czasopiśmie naukowym „Violence and Gender” wydawnictwa Mary Ann Liebert, w okresie katastrof naturalnych (jak np. powodzie czy huragany) można zaobserwować wzrost przemocy domowej. Podobną atmosferę stwarza również zagrożenie epidemiologiczne, podczas którego nasilają się stres i frustracja spotęgowane niestabilną sytuacją finansową. Ofiary do posłuszeństwa mogą być zmuszane szantażem i groźbami odcięcia od pieniędzy, niestabilną sytuacją ekonomiczną lub obawą przed wyrzuceniem z domu, co w zaistniałej sytuacji stanowi realne zagrożenie zdrowia i życia…(…)

Oprawcy sprytnymi trikami potrafią zastraszyć partnerkę, wykorzystując jej nieznajomość prawa. – Zauważyłem, że wiele osób nie zna swoich praw. Manipulatorzy potrafią wmówić partnerkom, że nie zostanie im przyznana przez sąd opieka nad dziećmi np. tylko dlatego, że przez lata nie pracowały i nie miały żadnego dochodu, a zajmowały się domem. Co gorsza kobiety w to wierzą i tkwią w takich relacyjnych pułapkach – opowiada.

”To zaledwie fragment artykułu z portalu WP Kobieta opisujący historie trzech kobiet, uwięzionych podczas kwarantanny ze swoimi oprawcami.

Obszerny tekst redaktor Mai Kołodziejczyk opatrzony jest mnóstwem przydatnych informacji, komentarzem psychologa, a także moim spojrzeniem na sprawę – oczywiście z prawnego punktu widzenia… 🧐

Zachęcam Was do lektury artykułu 😊🍒

Link do artykułu poniżej! ⤵

Pełny artykuł

Jeśli chcesz włączyć się do dyskusji, zapraszamy na nasze SM: Facebook, Instagram, LinkedIn. 🙂💐👍

Możesz również polubić

Napisz komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.