ZGODNY ROZWÓD cz.2

autor: #POJEJSTRONIE
1 minuta ⤵️ – czas czytania

Dobry wieczór 😊

Po lewej pozew rozwodowy gdy idziemy na walkę, a po prawej gdy jesteśmy dogadani…Tak też wygląda różnica Twojego zaangażowania emocjonalnego w rozwód i różnica w czasie jego trwania.

➡️ Gdy mamy spór tylko co do wysokości alimentów proces trwa 6-12 m-cy.

➡️ Gdy dodatkowo sporny jest model kontaktów i konieczna jest opinia OZSS to zazwyczaj proces wydłuża się o kolejne 6-12 m-cy.

➡️ Gdy spór jest o wszystko, czyli dodatkowo o to przy którym z rodziców zostaną dzieci, gdy jeden z małżonków nie wyraża zgody na rozwód lub walczymy o winę to sprawa trwa czasem nawet 3 lata, a gdy doliczymy postępowanie apelacyjne to 4 lata 😬

➡️ Gdy jesteśmy zgodni to cały proces od złożenia pozwu trwa 2-6 m-cy – tyle czekamy na rozprawę, która trwa 15-60 min.

Rozprawa koncentruje się na tym, abyście potwierdzili, że jesteście zgodni co do rozwodu i spraw dzieci. Niektóre sądy wymagają też przesłuchania świadka, który potwierdzi Wasze słowa.

Oczywiście są to terminy orientacyjne – w każdym mieście wygląda to inaczej.

W sprawach, które prowadzę i jesteśmy dogadani, wnoszę do sądu prośbę o wyznaczenie pilnego terminu rozprawy i często sąd ją spełnia.

⚠️ Jeszcze raz podkreślę – nie zaczynajcie negocjować bez poznania swoich praw! ⚠️

⛔ Często nie zdajecie sobie sprawy z realnych kosztów utrzymania dzieci i bez analizy rzucacie mężowi kwotę, która jest nawet 3-krotnie zaniżona w porównaniu do faktycznych kosztów!

⛔ Kolejny częsty błąd – zgadzacie się nie regulować kontaktów z dziećmi po czym ex mąż zupełnie nie uczestniczy w opiece nad dziećmi albo zmusza Was do wydawania dzieci dzień w dzień, co dezorganizuje Wasze życie.

Dlatego przed rozpoczęciem rozmów skonsultuj się z prawnikiem. Tematów do uregulowania jest wiele – u mnie startowa porada rozwodowa to 3-4 godziny rozmowy.

Tak to wygląda 😊

Oczywiście nie zawsze można się dogadać, do tego wymagany jest szacunek drugiej strony, wyrażany w jej stanowisku co do warunków zgodnego rozwodu…

Nic na siłę – w razie co wiemy jak skutecznie zawalczyć o prawa Twoje i Twoich dzieci 😎🍒

.

.

A ile trwała lub trwa Twoja sprawa i w jakim mieście? 🤔

Jeśli chcesz włączyć się do dyskusji, zapraszamy na nasze SM: Facebook, Instagram, LinkedIn. 🙂💐👍

Możesz również polubić

Napisz komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.